Rurka krtaniowa LT-D 10 szt.Rurka krtaniowa LT-D jednorazowa komplet 10 szt.

Rurka krtaniowa jednorazowego użytku LT-D komplet 10 szt. z danego rozmiaru (3, 4, 5) + 1 strzykawka

Rurka krtaniowa przeznaczona jest do zabezpieczenia drożności dróg oddechowych.
Ich kształ i budowa ułatwia wprowadzenie do części krtaniowej gardła "na ślepo", bez użycia laryngoskopu.
Dwa nadmuchiwane mankiety stabilizują rurkę, uszczelniają część ustną i nosową gardła oraz minimalizują ryzyko wduchnięcia powietrza do żołądka.

Rurka LT ( ang. laryngeal tube ) - jest doskonałym alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do wentylacji przez maskę twarzową, maskę krtaniową lub dla procedur, gdzie intubacja dotchawicza nie jest konieczna.
Dolny koniec rurki jest umieszczany "na ślepo" (bez użycia laryngoskopu) w górnym odcinku przełyku powodując jego obturację po napełnieniu mankietu przełykowego.
Mankiet napełniamy dołączoną do zestawu strzykawką na której naniesione są objętości powietrza w zależności od rozmiaru rurki.
Balon górny uszczelnia nosogardziel. Wentylacja odbywa się przez otwór umieszczony pomiędzy balonem przełykowym a gardłowym. Zaletą jest jednoczasowe wypełnienie obu balonów (z jednego podania).

Rurka krtaniowa jednorazowa PVC w kompletach po 10 szt. dostępna jest w rozmiarach: 3, 4, 5 - oznaczonych kolorystycznie, co znacznie ułatwia dobór odpowiedniego rozmiaru rurki.

Rozmiary w zależności od wzrostu pacjenta:
  • nr 3 dorośli < 155 cm - kolor żółty
  • nr 4 dorośli 155-180 cm - kolor czerwony
  • nr 5 dorośli >180 cm - kolor fioletowy

W skład zestawu wchodzi: 10 rurek, zagryzak i taśma mocująca + 1 strzykawka

Ulotka informacyjna o produkcie

Szukaj