Rurka krtaniowa LTRurka krtaniowa LT wielorazowa

Rurka krtaniowa LT wielorazowa, jednoświatłowa, silikonowa, pakowana sterylnie – gwarancja na 50 sterylizacji w temperaturze do 134 st. C.
Rurka krtaniowa przeznaczona jest do zabezpieczenia drożności dróg oddechowych.
Ich kształ i budowa ułatwia wprowadzenie do części krtaniowej gardła "na ślepo", bez użycia laryngoskopu.
Dwa nadmuchiwane mankiety stabilizują rurkę, uszczelniają część ustną i nosową gardła oraz minimalizują ryzyko wduchnięcia powietrza do żołądka.

Rurka LT ( ang. laryngeal tube ) - jest doskonałym alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do wentylacji przez maskę twarzową, maskę krtaniową lub dla procedur, gdzie intubacja dotchawicza nie jest konieczna.
Dolny koniec rurki jest umieszczany "na ślepo" (bez użycia laryngoskopu) w górnym odcinku przełyku powodując jego obturację po napełnieniu mankietu przełykowego.
Mankiet napełniamy dołączoną do zestawu strzykawką na której naniesione są objętości powietrza w zależności od rozmiaru rurki.
Balon górny uszczelnia nosogardziel. Wentylacja odbywa się przez otwór umieszczony pomiędzy balonem przełykowym a gardłowym. Zaletą jest jednoczasowe wypełnienie obu balonów (z jednego podania).

Rurka krtaniowa wielorazowa silikonowa dostępna jest w rozmiarach: 0, 1, 2, 2.5, 3, 4, 5 - oznaczonych kolorystycznie, co znacznie ułatwia dobór odpowiedniego rozmiaru rurki.

Rozmiary w zależności od wzrostu pacjenta:
  • nr 2 dzieci 12-25 kg - kolor zielony
  • nr 2.5 dzieci 125-150cm - kolor pomarańczowy
  • nr 3 dorośli <155 cm - kolor żółty
  • nr 4 dorośli 155-180 cm - kolor czerwony
  • nr 5 dorośli >180 cm - kolor fioletowy

W skład zestawu wchodzi: rurka, strzykawka, zagryzak i taśma mocująca

Ulotka informacyjna o produkcie

Klienci, którzy kupili: Rurka krtaniowa LT, kupili również:

Szukaj