Produkt chwilowo niedostępny

Fantom Trauma CPR wersja podstawowaFantom Trauma CPR wersja podstawowa

Fantom TRAUMA CPR to manekin odzwierciedlający wielkość i wygląd osoby dorosłej, posiada cechy ludzkiego ciała, tj. ruchome stawy.

TRAUMA CPR jest idealny do treningu ewakuacji, rozpoznawania i opatrywania ran i urazów oraz masażu serca i wentylacji.

Fantom zaopatrzony jest w manualny symulator tętna na tętnicy szyjnej oraz posiada on wyraźne – widoczne i wyczuwalne anatomiczne punkty orientacyjne, pomocne w odnajdowaniu właściwego miejsca ucisku przy wykonywaniu masażu serca.
Są to: mostek, wyrostek mieczykowaty i klatkę piersiową.
W czasie resuscytacji krążeniowo-oddechowej wyczuwalny jest naturalny opór wobec ucisku klatki piersiowej.

System dróg oddechowych zaopatrzony jest w kulkową zastawkę w zaworze odcinającym, dzięki której prawidłowa wentylacja możliwa jest tylko wtedy, gdy głowa jest odchylona we właściwy sposób.
Higieniczne maski twarzowe, które mogą być wielokrotnie dezynfekowane i ponownie używane, pozwalają na prowadzenie ćwiczeń niezwykle sprawnie, bez problemu odkażania po każdej osobie.


Manekin TRAUMA CPR umożliwia:
  • bezprzyrządowe udrożnianie dróg oddechowych
  • wentylację metodą usta-usta lub workiem samorozprężalnym
  • układanie fantomu w pozycji bezpiecznej - dzięki specjalnej budowie m.in. ruchomym stawom
  • prowadzenie uciśnięć klatki piersiowej (naturalny opór klatki piersiowej, wskaźnik informujący o poprawności wykonywania)
  • kontrolę tętna na tętnicy szyjnej

Ponadto pozwala na:
  • prowadzenie ćwiczeń ewakuacyjnych (wskazane jest używanie głowy ewakuacyjnej, będącej opcjonalnym wyposażeniem manekina) i ratowniczych
  • konstrukcja fantomu jest w pełni kompatybilna z opcjonalnymi zestawami pozoracji ran do manekinów – dzięki czemu ćwiczenia stają się jeszcze bardziej realistyczne i możliwa jest nauka szybkiej identyfikacji, diagnozy i postępowania z ranami i urazami

Szukaj