Biodrowa opaska uciskowa SAM SJTPas do ucisku tętnic biodrowych SJT

Biodrowa opaska uciskowa do tamowania krwotoków i unieruchamiania miednicy Sam Junctional Tourniquet z dwoma poduszkami TCD.

Biodrowa opaska uciskowa Sam Junctional Tourniquet (SJT) została zaprojektowana w celu tamowania krwotoków w miejscach, gdzie standardowe opaski uciskowe nie są skuteczne.
Opaska może być stosowana w przypadku ran odniesionych w wyniku eksplozji improwizowanych ładunków wybuchowych lub amputacji nogi blisko pachwiny.
W przypadku tego typu ran najważniejsze jest szybkie udzielenie pomocy. Biodrowa opaska uciskowa SJT jest prosta w budowie, łatwa w użyciu i szybka do założenia (zwykle w czasie krótszym niż 25 sekund).
Poduszkę dociskową (TCD) umieszcza się w miejscu zranienia i pompuje, aż do zatrzymania krwawienia.
W razie konieczności można zastosować dwie poduszki TCD w celu zatamowania krwotoku obustronnego.
Dzięki solidnej konstrukcji przyrząd pozostaje pewnie przymocowany do rannego w czasie transportu.

Wersja SJT102 jako jedyny na rynku posiada dodatkowy pas naramienny oraz specjalną nakładkę na poduszkę TCD do punktowego ucisku tętnicy podobojczykowej.

Dodatkową funkcją Biodrowej opaski uciskowej SJT jest stabilizacja złamań miednicy.
Najnowsze badania wskazują, że krwotoki występujące po wybuchach improwizowanych ładunków wybuchowych (IED) są często powiązane ze złamaniami miednicy.
Opatentowana sprzączka opaski zawsze zapewnia klinicznie sprawdzoną siłę ściskania, eliminując niebezpieczną w takiej sytuacji niepewność.
Jest to bardzo ważne w sytuacjach stresu akcji ratowniczej, gdzie nadmiernie lub zbyt słabe ściśnięcie miednicy może być dla pacjenta szkodliwe.

NSN 6515-01-618-7475

Więcej o Sam Junctional Tourniquet

Klienci, którzy kupili: Biodrowa opaska uciskowa SAM SJT, kupili również:

Szukaj